Náš příběh

NÁŠ PŘÍBĚH

Míša, Linda a David jsou přátelé, partneři, společníci a celou svou duší Umělci života.

Vědí, že umění se neodehrává jen na plátně obrazů, mezi řádky knih, v koncertních síních nebo na divadelním jevišti. Umění je ve způsobu prožívání běžných denních situací.

Míša a Linda jsou zakladatelky firmy Stress Index s.r.o., která řídí projekt Umělci života a současně finančně podporuje nevýdělečnou platformu Mistři života. Ta dokumentuje a zveřejňuje příběhy lidí, kteří se vrátili do běžného života z indexu stresu stupně 5.

Mgr. Michaela Verde Beitlová
zakladatelka a ředitelka projektu Vitamíny s příběhem,
certifikovaná výživová poradkyně, facilitátorka metody Psych-K®

Jak jsem se k projektu dostala:
V roce 2011, během druhé rodičovské dovolené, mi byla ve 34 letech diagnostikována rakovina prsu. Po dokončení náročné dvouleté léčby v komplexním onkologickém centru jsem se si přála zůstat zdravá. K tomu jsou potřeba informace a sebevědomí vzít zdraví do svých rukou. Obojí neustále prohlubuji. Tento svět mě nepřestává fascinovat. 
Všem informacím jsem otevřená. Neodmítám žádný způsob léčby, terapie či jen podpůrné činnosti. Vše hodnotím pomocí očí, uší, nosu… zkrátka pomocí všech smyslů a především šestým smyslem, svým vnitřním hlasem.  Za své vezmu  jen takové informace,  se kterými souzním, ostatní nechávám volně plynout pro ostatní.


MgA. Linda Nollová
autorka a vydavatelka Lunáře – kruhového diáře, lektorka artefiletiky, malířka a fotografka, průvodkyně na cestách přírodou se záměrem

Jak jsem se k projektu dostala:
K projektu Umělci života mě přivedla nabídka ke spolupráci od Míši Verde a zkušenosti s dynamikou hluboké krize. Stále více a více si uvědomuji zásadní vliv jasnosti a esenciální jednoduchosti pro smysluplný a naplněný život. Jasnost myšlenek, slov, každodenních činností, vztahů, přání nebo záměru. Být na správné cestě pro mě znamená žít s lehkostí a radostí i ve chvílích přirozených propadů. A to je každodenní výzva. Hlavním zdrojem je mi kreativita, pobyt v přírodě a vlastní zkušenost toho, že po čase je i v černočerné tmě dobře vidět a také vědomí, že mi na cestu může kdykoli posvítit někdo z těch, kdo tudy šel přede mnou.


Ing. David Noll
hudební skladatel, pianista, zpěvák, aranžér, producent

Moje role v projektu: 
realizace, DTP, grafika, web

Jak jsem se k projektu dostal:
Dlouho jsem hledal vlastní místo. Po letech zkoušení a bloudění jsem si splnil sen o soběstačném bydlení v ostrovním domě uprostřed divočiny. Tady jsem našel konečně svůj prostor. Věnuji se svému poslání – tvorbě hudby a s Lindou tu vychováváme děti. Tohle rozhodnutí mi výrazně snížilo stres. Přes Umělce života se snažím předávat svoje zkušenosti dál.